NAPRZÓD SKÓRZEC - NOJSZEWIANKA DOBRE 2-2 (2-1)

NOJSZEWIANKA DOBRE - TĘCZA STANISŁAWÓW 2-2 (2-1)

M. WASILEWSKI K, P. SUCHENEK

KOSOVIA KOSÓW LACKI - NOJSZEWIANKA DOBRE 3-2 (1-0)

K. BŁAŻEJCZYK X 2

Czerwoną kartką w 55 minucie meczu z Kosovią ukarany został bramkarz Nojszewianki - Michał Wojtyński.

Relacja z meczu ze Skórcem w rozwinięciu oraz na fanpage Nojszewianka Dobre Juniorzy

W dniu wczorajszym udaliśmy się na mecz do Skórca.Naszym rywalem byl miejscowy Naprzód. Rywale po 10 kolejkach byli liderem rozgrywek, my natomiast plasowaliśmy się na 2 miejscu.Już w 2 minucie Piotrek Kaim mógł otworzyć wynik spotkania,niestety w dogodnej sytuacji nie trafia w bramkę. W dalszej części meczu to rywale osiagneli optyczna przewage. Częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie stworzyli klarownej sytuacji. Warto wspomnieć też o świetnej postawie Michała Wojtyńskiego w bramce. W 15 minucie wywalczyliśmy rzut rożny. Dośrodkowanie Marcina Wasilewskigo, trafiło idealnie na głowę Piotrka Kaima, który pięknym strzałem głową otwiera wynik spotkania. Skórzec podrażniony takim obrotem sprawy od razu ruszył do ataku. Bez zarzutu spisywała sie jednak obrona Nojszewianki. W 25 minucie podanie z głębi pola i Piotrek wychodzi sam na sam, przegrywa jednak rywalizację z bramkarzem. Podanie zawodnika Skórca z pominięciem lini pomocy, Obcinka Kacpra w obronie i zawodnik Skórca, mimo próby ofiarnej interwencji Huberta, wyrownuje stan rywalizacji na 1-1. Gospodarze łapia wiatr w żagle raz poraz nękajac nasza obronę. Wychodzacego sam na sam Piotrka Kaima fauluje zawodnik Skorca,za co dostaję tylko żółtą kartkę. Strzał Marcina Wasilewakiego z rzutu wolnego mija minimalnie poprzeczkę. Kolejna centra "Cinka" i Marcin Kołak główkuję obok słupka. Gospodarze maja na koniec tej części gry jeszcze          1 okazję, fantastycznie broni jednak Michał Wojtyński. Do przerwy 2-1 dla gospodarzy. W przerwie rozmowa motywująca i ruszamy dalej. Optyczną przewagę uzyskuje Nojszewianka. Skórzec groźnie kontruje. W 49 minucie pada wyrównanie. Dośrodkowanie Marcina Wasilewskiego z rzutu rożnego i do sytuacji strzeleckiej dochodzi Karol Błażejczyk, który pakuję piłkę do siatki. Gra staję się otwarta, obydwie strony stawarzają sytuację na zmianę wyniku. Zawodnik Skórca w sytuacji sam na sam strzela obok bramki. Z naszej strony Karol marnuje 3 świetne okazję. Kolejna sytuacja, prostopadłe podanie Marcina Wasilewskiego i Karol Błażejczyk dochodzi do świetnej sytuacji, podaje jednak do Piotrka, któremu brakuje centymetrów by trafić do bramki. Mecz kończy się wynikiem 2-2. Cieszy postawa zespołu. To był naprawdę dobry mecz w naszym wykonaniu. Zabrakło zimnej krwi w kilku sytuacjach. Drużynie Skórca dziękujemy za dobry mecz.